Projektowanie i druk wizytówek

Wizytówki

W dawnych czasach wizytówki związane były przede wszystkim z wizytami czy rewizytami, czyli używano je wyłącznie w kontaktach towarzyskich.

Dziś znaczenie wizytówek uległo istotnej zmianie. Obecnie stały się one niezbędnym elementem pracy dla większości grup społeczeństwa. Głównie używane są w kontaktach z klientami, podczas biznesowych spotkań, targów czy konferencji.

Wizytówki to główne źródło informacji, dotyczących nas i naszej firmy. Te małe papierowe kartoniki informują druga osobę o tym, kim jesteśmy, gdzie pracujemy i czym się zajmujemy. Dzięki nim nasi potencjalni klienci czy kontrahenci mogą nas łatwo zapamiętać, ale również uzyskać dostęp do naszych danych teleadresowych, w razie chęci nawiązania z nami kontaktu.

Ich konstrukcja i forma mogą wpłynąć na wzrost zainteresowania naszą firmą i umożliwić nam nawiązanie współpracy, co może przyczynić się do podniesienia dochodów naszego przedsiębiorstwa.

Dlatego też tak ważne jest to, jak prezentują się nasze bilety wizytowe, gdyż stanowią one odzwierciedlenie nas i naszej działalności. Postarajmy się zatem, aby były precyzyjne i przejrzyste, gdyż będą one swoistą formą reklamy.

Wizytówki osób prywatnych projektuję w inny sposób niż biznesowe. Staram się, by przypominały bardziej stare bilety wizytowe, z tą różnicą, że na obecnych biletach wizytowych niezbędne są dane kontaktowe.

Natomiast wizytówki biznesowe mają pomagać bowiem w reklamie naszej firmy a nie naszej osoby. Dlatego też staram się, by były eleganckie i proste zarazem. Oczywiście, powinna zawiera logo, hasło reklamowe, informacje o profilu firmy, usługach. Staram się także, by wizytówki były czytelne i przejrzyste oraz wskazywały przede wszystkim na to, czym zajmuje się dana firma i jaki jest zakres jej działania.

Wybrane projekty wizytówek zamieściłem w portfolio na stronie wizytówki.