Danowski - opracowania graficzne i nie tylko

Kim jestem? Co robię?

Eugeniusz Danowski

Nazywam się Eugeniusz Danowski i mieszkam w Olecku – małym miasteczku województwa warmińsko-mazurskiego. Moim mottem życiowym jest łacińska sentencja per aspera ad astra.

W swoim życiu imałem się wielu prac. Najważniejszą z nich rozpocząłem w 1993 r. Była to praca w studiu komputerowym. Na początku – głównym zadaniem był skład komputerowy lokalnej gazety (wprowadzenie tekstów, skanowanie i obróbka zdjęć, skład komputerowy oraz druk klisz drukarskich). Z czasem zadań przybywało, między innymi zajmowałem się opracowaniem graficznym ulotek, folderów, wizytówek oraz znaków firmowych (logo). Od 1995 r. do moich obowiązków należało także prowadzenie szkoleń z obsługi komputera.

W 1998 r. usamodzielniłem się i rozpocząłem własną działalność gospodarczą pod nazwą Studio ED – Usługi Komputerowe. Była to kontynuacja usług świadczonych przeze mnie w ramach poprzedniej pracy.

Nadal prowadziłem szkolenia w zakresie obsługi komputera pod nazwą Indywidualnych Kursów Komputerowych i mam w tym poważne osiągnięcia. Przez ten czas wyszkoliłem kilkaset osób i to daje mi satysfakcję, ponieważ absolwenci moich kursów uzyskali wiedzę, którą wykorzystują w swojej pracy lub – dzięki nowym umiejętnościom – znaleźli nową pracę.

W latach 1999-2000 współpracowałem z redakcjami dwóch gazet lokalnych “Gazeta Olecka” i “Życie Olecka”. W obu przypadkach do moich obowiązków należało skanowanie zdjęć i ich obróbka, opracowanie graficzne reklam zamieszczanych w gazecie, skład całości oraz druk klisz drukarskich. W gazecia “Życie Olecka” zaprojektowałem wygląd gazety oraz skanowanie i przygotowanie zdjęć do kolorowego druku.

W 2006 r. – zaprzestałem prowadzenia działalności gospodarczej i zacząłem pracować jako freelancer.

W 2011 r. zacząłem tworzyć internetowy poradnik “Jak napisać pracę dyplomową w MS Wordzie 2003?”. Ze względu na długotrwałą chorobę musiałem przerwać tworzenie go, ale nie porzuciłem tego projektu. Wkrótce podejmę pracę nad nim.

Informacje o projektowaniu i tworzeniu stron internetowych można znaleźć na stronie strony-internetowe.olecko.pl.

Moje umiejętności

  • biegła znajomość programów Adobe: Photoshop, Dreamweaver, Fireworks, In-Designe oraz CorelDraw,
  • biegła znajomość edytora tekstu firmy Microsoft — Word,
  • bardzo dobra znajomość HTML (4.01 i 5) oraz CSS (2.1 i 3),
  • pisanie kodu zoptymalizowanego pod wyszukiwarki.

Moje portfolio