O mnie

Kim jestem? Co robię?

Nazywam się Eugeniusz Danowski i mieszkam w Olecku – małym miasteczku województwa warmińsko-mazurskiego. Moim mottem życiowym jest łacińska sentencja per aspera ad astra.

W swoim życiu imałem się wielu prac. Najważniejszą z nich rozpocząłem w 1993 r. Była to praca w studiu komputerowym. Na początku – głównym zadaniem był skład komputerowy lokalnej gazety (wprowadzenie tekstów, skanowanie i obróbka zdjęć, skład komputerowy oraz druk klisz drukarskich). Z czasem zadań przybywało, między innymi zajmowałem się opracowaniem graficznym ulotek, folderów, wizytówek oraz znaków firmowych (logo). Od 1995 r. do moich obowiązków należało także prowadzenie szkoleń z obsługi komputera.

Własna działalność gospodarcza – Studio ED – Usługi Komputerowe

W 1998 r. usamodzielniłem się i rozpocząłem własną działalność gospodarczą pod nazwą Studio ED – Usługi Komputerowe. Kontynuowałem usługi świadczone przeze mnie w ramach poprzedniej pracy.

Nadal prowadziłem szkolenia w zakresie obsługi komputera pod nazwą Indywidualnych Kursów Komputerowych i mam w tym poważne osiągnięcia. Przez ten czas wyszkoliłem kilkaset osób i to daje mi satysfakcję, ponieważ absolwenci moich kursów uzyskali wiedzę, którą wykorzystują w swojej pracy lub – dzięki nowym umiejętnościom – znaleźli nową pracę.

Współpracowałem także z redakcjami dwóch gazet lokalnych “Gazeta Olecka” i “Życie Olecka” (1999-2000). W obu przypadkach do moich obowiązków należało skanowanie zdjęć i ich obróbka, opracowanie graficzne reklam zamieszczanych w gazecie, skład całości oraz druk klisz drukarskich. W gazecie “Życie Olecka” zaprojektowałem wygląd gazety łącznie z winietą, a także po raz pierwszy zetknąłem się z przygotowaniem klisz drukarskich do kolorowego druku.

W 2006 r. – zaprzestałem prowadzenia działalności gospodarczej i zacząłem pracować jako freelancer.

Ze względu, że przez wiele, wiele lat zajmowałem się także przepisywaniem prac dyplomowych – w 2011 r. postanowiłem podzielić się widzą na ten tema i zacząłem tworzyć internetowy poradnik “Jak napisać pracę dyplomową w MS Wordzie 2003?”. Z powodu długotrwałej choroby – musiałem przerwać tworzenie go.

Efektem pogorszenia się mego stanu zdrowia jest strona Życie na respiratorze. Opisuję na niej obecne moje życie – jak się żyje będąc uzależnionym od maszyny, jak oddycha się przez respirator. Pomimo znacznego pogorszenia się mego stanu zdrowia, nadal staram się kontynuować moje zainteresowania grafiką komputerową.

Informacje o projektowaniu i tworzeniu stron internetowych oraz wybrane przykłady stworzonych przeze mnie stron zamieściłem na stronie strony-internetowe.olecko.pl.

Moje umiejętności

  • znajomość programów Adobe: Photoshop, Dreamweaver, Fireworks, In-Designe oraz CorelDraw,
  • biegła znajomość edytora tekstu firmy Microsoft — Word,
  • bardzo dobra znajomość HTML (4.01 i 5) oraz CSS (2.1 i 3),
  • pisanie kodu zoptymalizowanego pod wyszukiwarki.

Moje portfolio